Kumaş Markaları

En İyileri Burada

Ermenegildo Zegna

Dünyanın en büyük kumaş üreticilerinden olan şirket 1910 yılında, Kuzey İtalya’nın Trivero bölgesinde kurulmuştur. Tamamen aile şirketi olan firma yıllık 2,3 milyon metre kumaş üretimini Avustralya, Güney Afrika ve Yeni Zelanda’daki üreticilerde ürettirmektedir. Trofeo ve Traveller gibi takım elbise dikimine çok uygun 140 ve 160’s kumaşların yanında 15 milmil 15 gibi 180’s kumaş grubu da en çok tercih edilen kumaşlarındandır.

Loro Piana

19. yüzyıl ortalarında Trivero’da kumaş tedarikçiliği yapan Piana ailesi, 1924’te Valsesia’ya taşınarak Loro Piana’yı kurmuşlardır. Loro Piana 2000 yılına kadar 50 defa dünyanın en iyi kumaş toplayıcısı ödülünü almıştır. 2008 yılında Güney Galler’de 12,5 mikronla, yani dünyanın gelmiş geçmiş en ince yün elyaf üreterek ödüle layık görülmüştür.

Dormeuil

1842 yılında Jules Dormeuil tarafından kurulan firma, 170 yıldan beri kraliyet ailelerinden, Hollywood yıldızlarına kadar çok geniş bir zümreyi giydirerek kendini tanıtmıştır. Dormeuil geleneksel İngiliz işçiliğini ve desenlerini gelişmiş teknolojiyle harmanlayarak dünyanın her noktasına yayılmıştır. Amadeus ve 15 point 8 serisi kumaşları en çok tercih edilen kumaşlardır.

Holland Sherry

1836 yılında George Holland ve Frederick Sherry tarafından Londra’da kurulan şirket dünyanın en lüks markalarına ve terzilerine kumaş tedariki yapmaktadır. Holland & Sherry İngiltere’nin en iyi doğal elyaflarını özel test ve denemelerden sonra geleneksel İngiliz zanaatıyla dokuyarak biçimlendirmektedir.

Ariston

Şirket 1920’lerde Imparoto ailesi tarafından kurulup, ailenin 3. jenerasyon üyeleri halen yönetimin başında bulunmaktadır. Firma ününü yıllardan beri kumaş dizaynlarının orijinal İtalyan stilini koruyarak oluşturduğu kendine özgü sofistike kumaşlarla artırmıştır.

Fratelli Tallia Di Delfino

Luigi Marzotto tarafından 1836 yılında Vicenza’ya yakın bir köyde ufak bir atölye olarak kurulan firma, günümüzde günde 27 bin 700 kilometre kumaş üretimi, bünyesinde 4352 çalışanıyla dünyanın en büyük kumaş üreticilerinden biri konumundadır. Gianfranco Ferre, Canali, Hugo Boss, Valentino gibi dünyaca ünlü markaların kumaş üretimini yapmaktadır. Valentino markası da Marzotto Grubu tarafından yönetilmektedir

Vitalis Barberis Canonico

Bu bölümün metni hazırlanmaktadır.

Söktaş

1971 yılında kurulan Söktaş, pamuk ve pamuk karışımlı kumaşların uzman tasarımcısı ve üreticisidir. Fabrikası Aydın’ın Söke ilçesindedir. Dünyanın en tanınmış markalarıyla işbirliğinde olan Söktaş, kalitesiyle tüm dünyaca meşhurdur. Corentte özel dikim gömleğiniz için Söktaş kumaşı seçerek kaliteyi yaşayabilirsiniz.

Yayın Hakları © Corentte. Her hakkı saklıdır.